گروه هنری اپیداروس

گروه تئاتر اپیداروس، گروهی است تجربی و مستقل که در سال 1390 به سرپرستی آیدین طهرانی تشکیل شد. این گروه تا کنون آثار متعددی را به صحنه آورده است که در آنها علاوه بر جنبه های نمایشی، تاثیر شگرف موسیقی و هنرهای تجسمی بسیار مشهود است. در این آثار تلفیقی از هنرهای نمایشی (تئاتر) و هنرهای تجسمی و موسیقی به چشم می‌خورد. از سال 1393 دغدغه اصلی و تمرکز این گروه بر روی چگونگی تبدیل متن به تصویر بوده است و اجراهایی بر همین اساس شکل گرفته است..

گروه تئاتر اپیداروس علاوه بر تولید آثار هنری، اقدام به آموزش و جذب هنرجو و برگزاری کارگاه های متعدد در زمینه های مختلف هنری نموده است و همواره آموزش و انتقال مهارت و تجربه یکی از اهداف مهم این گروه بوده و خواهد بود؛ چرا که آموزش و انتقال تجربه یکی از ارکان مهم اعتلای هر گروه هنری به شمار می‌رود. از این رو اعضای این گروه، خود نیز در کسب مهارت و استفاده از محضر اساتید مختلف داخلی و خارجی از هیچ فرصتی غافل نشده اند و همواره سعی در به روز کردن دانش و مهارت خود داشته و دارند. از مهم ترین اساتید بزرگ بین المللی که برخی اعضای گروه اپیداروس از محضر آنها بهره برده اند می‌توان به کلودیا کاستلوچی، ولادیمیر استانیفسکی، جولین همیلتن، گنادی بوگدانف، گژگوژ ژوکوفسکی، پینو دی بودو و ... اشاره نمود.


فهرست اجراها


1- خواستگاری نوشته آنتون چخوف به کارگردانی آیدین طهرانی، جشنواره نمایشنامه خوانی دانشگاه خواجه نصیر (1391) (نمایشنامه خوانی)
2- شب بخیر مادر نوشته مارشا نورمن به کارگردانی آیدین طهرانی، فرهنگسرای اندیشه(زمستان1392)
3- سوختن مدام بر محور صندوق نسوز نوشته سیروس شاملو به کارگردانی آیدین طهرانی ، فرهنگسرای اندیشه (زمستان1392)
4- خواستگاری نوشته آنتون چخوف به بازنویسی و کارگردانی آیدین طهرانی ، تماشاخانه باران (تابستان1393)
5- این خانه کلنگی نوشته مریم برفروشان به کارگردانی آیدین طهرانی، تماشاخانه باران (پاییز1394) (نمایشنامه خوانی)


6- باغ وحش شیشه ای (برداشتی آزاد از نمایشنامه باغ وحش شیشه ای تنسی ویلیامز) به کارگردانی آیدین طهرانی، تماشاخانه موج نو(زمستان1394)
7- پرفورمنس ة به نویسندگی و کارگردانی نازنین احمدی، گالری صا (تابستان1395)
8- کلاه گیس نوشته ناتالی گینزبورگ به کارگردانی نگار انسان، تماشاخانه پندار(زمستان1395)
9- پرفورمنس زندگی و دیگر هیچ به نویسندگی وکارگردانی آیدین طهرانی، کافه بلوز (زمستان1395)
10- رل (گودال) نوشته حمید سلیمانی به کارگردانی آیدین طهرانی، عمارت ارغنون (نوفل لوشاتو) (پاییز1396)
11- نمودار رشد (هژمونی) ، به کارگردانی نازنین احمدی و آیدین طهرانی ، گالری صا (پاییز 1397)